Kızlık Zarı Dikimi

Yapay Kızlık Zarı Sadece 199 TL

yapay kızlık zarı siparişi

Kızlık Zarı Çeşitleri ve Görüntüleri

Kızlık zarı, daha önce hiç ilişkiye girmemiş veya vajina bölgesine herhangi bir cisim sokmamış olan hemen hemen bütün bayanlarda bulunan bir yapıdır. Kızlık zarının görünümü bütün bayanlarda kızlık zarı çeşitleri ve yapılarına göre değişkenlik gösterebilir. Her bayanda aynı şekilde olduğunu düşünmek doğru değildir. Bu makalemizde kızlık zarının gerçek görünümü hakkında okurlarımıza bilgi verirken, resim ve videolar ile de detaylı olarak anlatmaya çalışacağız.

kızlık zarı çeşitleri

Kızlık Zarı Çeşitleri (Türleri)

Doktorların kabul etmiş oldukları 10 adet kızlık zarı çeşidi bulunmaktadır. Bunların isimleri şu şekildedir ;

 • Yuvarlak Hymen ( En sık görülen kızlık zarı çeşididir; %95 oranında görülebilir. )
 • Septat Hymen ( Bölmeli tür kızlık zarı )
 • Subseptat Hymen ( Yarı bölmeli tip )
 • Cressent Hymen ( Yarım ay şeklinde olan kızlık zarı çeşidi )
 • Cribriform Hymen ( Kevgir gibi çok delikli kızlık zarı türü )
 • Dentiküler Hymen
 • Fimbrialı Hymen
 • Labial Hymen
 • İmperfore Hymen (Patolojik tip; ameliyat ile açılması gereklidir)
 • Kızlık zarının hiç olmaması. (Bazı bayanlarda doğuştan kızlık zarı hiç oluşmamıştır. )

Şimdi bu kızlık zarı tiplerini daha detaylı olarak resim ve görüntüleri ile birlikte inceleyelim.

 

Yuvarlak Kızlık Zarı (Hymen)

Bayanların %95’ine yakınında en sık görülen kızlık zarı tipi yuvarlar, tıp dilinde anüler veya halka şeklinde isimlendirilen türdür. Bu tipte kızlık zarı görüntüsü döl yatağı girişinin çevresini yuvarlak bir şekilde kaplar ve ortasında da delik bulunmaktadır. Bu delikten adet (regl) kanının kolay bir şekilde akması sağlanır. Girilecek olan ilk ilişkide de yırtılması diğer kızlık zarı çeşitlerine göre kolaydır.

Ortasında bulunan deliğin büyüklüğü bayanlarda farklılık göstermektedir. Bazı bayanlarda çok küçük şekilde delik bulurken, bazı bayanlarda zar çapı çok küçük olup, delik büyüktür.

Yuvarlak Halkalı Kızlık Zarının Görüntüsü

anüler kızlık zarı

Sol tarafta resimde yuvarlak halkalı anüler kızlık zarı çeşidinin görüntüsünü görebilirsiniz. Üst tarafta yer alan küçük delik, idrar deliği iken, aşağıdaki büyük delik çevresinde yer alan halka şeklindeki yapı ise kızlık zarı olarak bilinmektedir.

Doktor kayıtlarına göre bayanlar en çok resimde görülen yuvarlak kızlık zarı yapısına sahiptirler. Bazı kayıtlara göre bayanların % 80’i bazı kayıtlara göre ise % 90’ı bu yapıdaki kızlık zarına sahiptir.

Septat Hymen ( Bölmeli tür kızlık zarı )

Bu tip, ara bölmeli, perdeli, iki bölümlü olarak da isimlendirilmektedir. Yuvarlak tipe benzese de ortasından kızlık zarı ile ikiye ayrılmış türdedir. İlişkilerde en sık acı çekme ve zorlanmalar septat yani bölmeli kızlık zarına sahip bayanlarda görülmektedir. Vajinismus hastalarına bakıldığında genellikle bu tip bir zara sahiptirler.

Cinsel birleşmenin zor olacağından dolayı genellikle evlilikten sonra ufak bir operasyon ile orta bölümdeki bölmeli zar alınır ve daha rahat ilişki yaşanır.

Septat Kızlık Zarı Resmi

bölmeli kızlık zarı tipi

Resimde de görüldüğü gibi yuvarlak kızlık zarı çeşidinde bir tane olan delik bu türde ikiye ayrılmış şekildedir. Yuvarlak türe göre delikler daha ufak olsa da ikisinin birleşimi hemen hemen aynı boyutları bulabilir.

Septat türü bayanlarda oldukça az miktarda görülmektedir. Doktor kayıtlarına göre %1-2 oranında bulunmaktadır.

Bölmeli kızlık zarı çeşidine sahip bayanların adet (regl) dönemleri genellikle ağrılı geçmektedir.

Subseptat Hymen ( Yarı bölmeli tip )

Yarı bölmeli kızlık zarı türü, bölmeli tiplere göre oldukça az görülür. Benzer bir yapıda olsalar bile, birleşme noktasının bir ucu tam yapışık olmadığından dolayı regl dönemlerinde ve ilk cinsel birleşmede çok acı çekilmemektedir.

Yarı Bölmeli Kızlık Zarının Görüntüsü

subseptatGörüldüğü gibi yarı bölmeli de ortada bulunan delik tam olarak ikiye ayrılmamıştır. Üst taraftan uzayan yapı, alt taraf ile tam olarak birleşmemiştir.

Bayanların % 0,5’inde görülen bu kızlık zarı tipi, gözle zor görülmekte olup, doktor muayenelerinde anlaşılmaktadır.

Çevresindeki zar yapısı küçük ise ilk ilişkide hemen bozulmayabilir. Bazı bayanlarda yarı bölmeli zar çeşidinin doğum anına kadar korunduğu bilinmektedir.

Cressent Hymen ( Yarım ay şeklinde olan kızlık zarı çeşidi )

Yarım ay şeklinde de isimlendirilen bu kızlık zarı çeşidinde ortada yer alan delik küçük olup, normal deliğin ortalama yarısı miktarındadır. Bundan dolayı ilk birleşme oldukça ağrılı olur ve genellikle de vajinismus rahatsızlığı gözlenir. Giriş ve çıkışın sağlandığı deliğin küçük olmasından dolayı adet dönemlerinde pis kanın tahliyesi de zor olacağından dolayı ağrı daha fazla olabilmektedir.

Yarım Ay Kızlık Zarı Resmi

Cressent HymenYarım ay kızlık zarı çeşidinin görüntüsünden de görüldüğü gibi, halkalı çeşide göre delik oldukça küçüktür. Zar yapısının daha fazla olmasından dolayı da yırtılması diğer çeşitlere göre daha zordur.

Bu kızlık tipine sahip olan bayanların ilk ilişkilerinden önce ufak bir operasyon ile zar çıkartılır veya kesilerek genişletilir. Bu operasyondan lokal anestezi uygulanacağından dolayı ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bayanlarda görülme oranı oldukça az olan bu çeşidin sıklığı % 1 civarındadır.

Cribriform Hymen ( Kevgir gibi çok delikli kızlık zarı türü )

Çok delikli kızlık zarına sahip olan bayanların vajina girişi tamamen zar ile kaplı olup, zarın üzerinde bir çok ufak delikler bulunmaktadır. Çok çok az rastlanan bu zar çeşidine sahip olan bayanların ilişkiye girmesi acı eşikleri düşük ise imkansıza yakındır.

Çok Delikli Kızlık Zarı Görüntüsü

kevgir modeliResimden de görüldüğü gibi kızlık zarı tamamen girişi kapatmış şekilde olup, arasında çeşitli boyutlarda delikler bulunmaktadır.

Ortada yer alan delikler küçük yapıda ise adet kanının tahliyesi oldukça güç olacağından çok ağrılı regl dönemleri olacaktır.

Görülme sıklığı oldukça az olan çok delikli yapı bayanların %0,5’inde görülür.

Çıplak göz ile veya muayene sırasında görülmesi de mümkündür.

Dentiküler Hymen

Dünya genelinde belki de en az rastlanan kızlık zarı çeşidi olan dentiküler hymen, oldukça ilginç bir yapıdır. Aşağıda yer alan görüntüsünü incelediğiniz zaman ne demek istediğimizi daha net anlayabilirsiniz.

Dentiküler Hymen Görüntüsü

dentiküler hymenGörüldüğü gibi normal kızlık zarının uç kısımları tırtıklı bir hal almıştır. Bundan dolayı da dentiküler tipi tırtıklı kızlık zarı olarak da isimlendirilir.

Tırtıkların da içi boş olduğundan dolayı, bozulmuş kızlık zarı görüntüsüne de benzemektedir ve adet kanının dışarıya akması kolaydır.

Bozulma anı ve adet dönemlerinde diğer tiplere göre hissedilecek ağrı oldukça azdır.

Bayanların % 0,4′ ünün tırtıklı yapıdaki kızlık zarı çeşidine sahip olduğu düşünülmektedir.

Fimbrialı Hymen

Bayanlarda bulunan fallop tüplerinin son kısmına verilen isim olarak bilinen fimbrial yapısına benzediğinden dolayı bu isim ile anılan fimbriali hymen, oldukça az görülen bir kızlık zarı çeşididir.

Fimbrial Kızlık Zarı Görüntüsü

fimbrial kızlık zarı çeşidi

Kızlık zarı görüntüsüne baktığınız zaman görüldüğü gibi, fallop tüplerinin son kısmına oldukça benzemektedir.

Kızlık zarı çeşitleri arasında oldukça nadir görülen bu tür, bayanların % 0,4’ünde görülmektedir.

İlişki anında yırtılması zor olabileceğinden dolayı vajinismus hastalığı görülebilir.

Regl dönemlerinde sancı çekilebilir.

Labial Hymen

Yapı olarak dudağa benzediğinden dolayı, labial hymen, dudak şeklinde olan kızlık zarı çeşidi olarak da bilinmektedir. Halkalı tipe göre ortada yer alan delik oldukça dar ve uzundur. Toplam genişlik diğer tiplere göre daha küçüktür.

Dudak Şeklinde Kızlık Zarı Resmi

labial hymenResimden de görüldüğü gibi yan çevrilmiş dudağa benzeyen kızlık zarı tipi çok sık görülmese de bayanların %2’sinde olduğu düşünülmektedir.

Deliğin küçük olmasından dolayı adet dönemleri çok olmasa da sancılı geçebilmektedir.

Zarın yapısı oldukça geniş bir alanda olduğundan dolayı ilk ilişkide diğer türlere göre daha fazla acı duyulabilir.

Acı eşiğinin düşük olduğu bilinen bayanlar ilk ilişki öncesinde ufak bir ameliyat ile kızlık zarını aldırabilirler.

Zar yapısı büyük olmasına rağmen ince bir yapıya sahip ise ilk birleşmede daha kolay bir şekilde yırtıldığı da görülmektedir.

İmperfore Hymen ( Deliksiz Kızlık Zarı )

Bu kızlık zarı çeşidinde delik bulunmamaktadır. Çok delikli kızlık zarı gibi komple zardan ibaret olsa da hiç delik bulunmadığından dolayı adet görmeye başlayan bayanların kanı dışarıya akamayacağından dolayı mutlaka ameliyat ile tahliye deliğinin açılması gerekmektedir.

Deliksiz Kızlık Zarı Görüntüsü

İmperfore HymenDeliksiz kızlık zarının görüntüsünden de anlaşıldığı gibi vajina içerisine giriş ve çıkışlar tamamen kapalıdır. Bayanların % 0,3’ünde görülen bu yapıya sahip olan bayanların ilişkiye girmeleri de imkansız görülmektedir.

Adet görmeye başladıkları an kan dışarıya tahliye olamayacağından dolayı aşırı bir ağrı duyan bayanlar, doktor muayenesine gittikleri zaman, doktor tarafından kızlık zarı yırtılarak ufak delikler açılır. Bu deliklerden kan dışarıya akar ve bayanlar rahatlar.

Geçirecekleri ameliyat sonunda daha sonra girecekleri ilişkilerde de kızlık zarı kanaması görülebilir. Eğer kızlık zarı tamamen alınırsa, o zaman kanama meydana gelmeyecektir.

Kızlık Zarının Hiç Olmaması

Bazı bayanların doğuştan kızlık zarları hiç olmayabilir. Çok çok nadir görülen bu durumlarda erkekler tarafından sorun çıkartılır ise doktorlar, bayanın kızlık zarının doğuştan olmadığı hakkında bekaret raporu verebilirler.

26 Yorum

Yorum Ekle
 1. Kızlık zarı çeşitleri ile ilgili olarak verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Peki benim hangi kızlık zarına sahip olduğunu öğrenmemin bir yöntemi var mı acaba ?

  1. Kendin kendine ait olan kızlık zarı çeşidini öğrenmen kolay değildir. Ayna karşısına geçip, bazı pozisyonlarda kontrol etsen falan bilemiyorum görebilir misin ama bence pek mümkün değil gibi duruyor. En iyisi bir kadın doğum veya jinekolog uzman doktora giderek muayene yaptırmak diye düşünüyorum.

 2. Esnek bir yapıya sahip olduğumdan dolayı, üniversite yıllarında yaşadığım birlikteliklerde kanamam gelmedi. Yakında evleneceğim doktor kontrolüne gittiğimde daha önce ilişkiye girdiğimi anlamadı ve esnek bir yapısı var doğum yapana kadar bozulmayabilir dedi.

 3. Benım bı sorum olacak ergenlık donemlerınde kendı vajınama yabancı cısım koymuştum. Ama hiç bir zaman kanamam olmadı yanı kızlık zarı denılen yerden kan akmadı acaba giren cismin kalınlıgına baglımıdır yada bozulmusmudur. O zmanlar cok kucuk oldugumdan kızlık zarını pek bılmıyordum. Yardımcı olurmusnz?

 4. Patlak zar resmi de paylaşır mısınız. Ben ilişkiye girdim. Sadece bir kaç damla kan geldi. Kızlık zarımın patlayıp patlamadığını merak ediyorum. Paylaşırsanız ben de kontrol edeceğim.

  1. Esra Hanım, kızlık zarının bozulması neticesinde oluşacak kanama miktarı kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bazı bayanlarda kızlık kanaması sadece bir kaç damla olurken, bazı bayanlarda ise çeyrek veya yarım çay bardağı kadar olabilmektedir. Bundan dolayı, kızlık zarınızın yırtılıp yırtılmadığını mutlaka uzman doktor muayenesi ile tespit ettirmenizi tavsiye ediyoruz.

 5. Merhaba ben erkek arkadaşımla sevişdik penisin başı sadece girdi bir damla kan geldi kızlığım bozulmuş mudur?

  1. Bozulma ihtimali oldukça yüksek hanım efendi.

 6. Ben kızlık zarını daha ince diye hayal ediyordum. Araştırma yaparken canlı çekilmiş bir görüntü izledim. Hayal ettiğim 1-2 milim falandı fakat gördüğüm kızlık zarı çeşidi 1 santime yakındı. Yani tahmin ettiğimin neredeyse 5-10 katı. Her bayanda bu şekilde midir, yoksa ben mi hasbel kader öyle bir şeye denk geldim ? Eğer o kadar kalın ise kızlık zarı yırtılırken bayanların baya acı çekmesi lazım.

  1. Kızlık zarı sandığınız kadar kalın değildir Emre Bey. Tabi çeşitleri mevcut olsa da kalın kızlık zarı yapısına sahip bayan sayısı oldukça azdır. Yırtılması esnasında ise çoğu bayan bozulduğunu anlamaz bile.

 7. mrb kızlık zarımın bozulup bozulmadıgını nasıl anlayabilirim ilişkiye girmedim ama cok korkum var bu konuda yardımcı olur musunuz daha detaylı resim görebilir miyim

 8. Bir çok site içerisinde kızlık zarı çeşitleri yazı olarak anlatılmış. Yazı ile ne kadar anlayabiliriz ki? Siz resimleri ile birlikte yayınlamışsınız. Kaliteli bir içerik oluşturduğunuz için teşekkür ediyorum.

 9. Daha önce sitenizi ziyaret ettiğim zaman yırtılmış kızlık zarının gerçek görüntüsünü görmüştüm. Fakat şimdi bulamıyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

  1. Yırtılmış kızlık zarı görüntülerine http://www.sahtekizlik.com/kizlik-zari-oncesi-ve-sonrasi-resimleri/ adresimizden ulaşabilirsiniz Duygu Hanım.

 10. Öncelikle kızlık zarı çeşitlerini resimli ve ayrıntılı olarak anlattığınız için sizlere teşekkür ederim. Benim sorunum nasıl bir zara sahip olduğumu merak etmemdir. Ayna ile falan baktım ama tam olarak kızlık zarı nerededir bilemedim. Bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

  1. Sayın okurumuz, çoğu bayan sizin gibi kendisi görmek istese de bunu başaramayabilir. Bunun için en yakın özel sağlık kuruluşunu ziyaret ederek net cevabı elde edebilirsiniz. Ayrıca üzülerek belirtmek isteriz ki, bazı İnternet siteleri resim gönderin biz bakalım falan diye bayanlardan genital bölge fotoğrafları istemektedirler. Sizden ricamız bu tarz firmalardan kesinlikle uzak durmanızdan yanadır.

 11. Merakımdam dolayı İnternet siteleri üzerinden kızlık zarı gerçek görünümü ile ilgili araştırma içerisine girdim. Henüz evlenmediğim için şuanda bir bekaret perdesine sahibim. Ayna karşısına geçip bacak aramı açıp kendi kızlık zarı şeklini öğrenmeye çalıştım fakat bu konuda çok da başarılı olduğum söylenemez. Şimdi bir doktora gidip de acaba hangi çeşit bir zara sahibim bakabilir misiniz dersem de bana neden bunu merak ettiğimi sorarsa verecek cevabım yok. Aslında ben vücudumu tanımak istiyorum fakat bakireliğimin zedelenmesinden de korkmuyor değilim.Bir de bazı bayanların bekaretinin bozulması sırasında çok acı çektiklerini duydum. Onlar hangi zar çeşidinde oluyor acaba?

 12. Merhaba. Mastürbasyon sırasında erkek arkadaşımdan darbe aldım ama içime girme olmadı. Hafif kanama oldu o an hemen doktora gittim alttan muayene etti kızlık zarin duyuyor dedi. Tekrar lavaboya girdim kanama geldi biraz da adetmin son günüydü. Acaba doktorda yanılma olabilir mi yoksa sonra mı yırtılma oldu.

  1. Sayın okurumuz, kızlık muayenesinde doktorların yanılma payı oldukça düşüktür. Bozulma yok dediyse kolay kolay yanılma olmaz. Fakat zedelenme olmuş olabilir veya gelen kan regl kanı da olabilir. İçinizin rahat etmesi açısından farklı bir doktora yeniden muayene olabilirsiniz.

 13. Merhabalar bn 20 yaşındayım. Yaklaşık bir buçuk sene önce mastürbasyon yaparken bitikten sonra pembe bir sıvı geldi. Daha önce bir erkekle ilişkiye girmedim bu zamana kadarda mastürbasyon sırasında oraya bişey sokmadım. Kanamanın ardından korkup kimseye söyleyemedim. Çünkü eğer bozulduysa bunu açıklasam bile inanmayacaklar. Açıkcası içine sokmadığım için o zamnlar çok üstüne düşmedim belki tahriş ettiğim içindir falan dedim bide tam kırmızı değildi ama bugün içime bir şüphe düştü araştırdım falan aynada bakmak istedim ama benim kızlık zarımın yapısı çok faklı tam yuvarlak değil sol kısmı aşağı ve yukarıya doğru uzunlamasına zar var. Sağ tarafta öyle, fakat aşağı kısım et parcası gibi tam birleşip yuvarlak oluşturmuyorlar. Bozulmuş olsa sağ ve soldan mı yırtılır yoksa aşağı ve yukarı kısımlarından mı yırtık oluşur? Lütfen yardımcı olun kimseye söyleyemiyorum. Doktora gidip bu durumu anlatmaktanda korkuyorum.

 14. Merhabalr bnde çok küçükken vajinama bi cisim sokmuştum ama kan gelmemişti 3 ay sonra düğünüm var çok endişeleniyorum bozulmuşmudur acaba yardımcı olursanız sevinirim

  1. Bu şekilde anlaşılması mümkün değildir Sena Hanım. Dilerseniz kadın doğum veya jinekolog bir uzmana kendiniz giderek bekaret testi yaptırarak en doğru sonucu öğrenebilirsiniz.

 15. Merhabalar kizlik zarımı merak edip baktim ama uçları yırtılmış sekil de duruyor internetten baktim tirtikli yazıyordu evlendikten kanama olması olasılığı var mi?

  1. Daha önce zorlama veya ilişki olmadıysa büyük ihtimalle kanayacak olsa da net cevap vermek için kızlık zarı muayenesi olmanızı tavsiye etmekteyiz.

 16. Merhabalar. Ben kendim iç çamaşır üzerinden mastürbasyon yapıyorum. Aşırı bir başlı yada içeri cisim sokma yok. Ama bu gece kahve rengi ve kırmızı tarzlı bir akıntı geldi 2 ay önce muayene oldum kızlık zarın sağlam dedi. Ama bu şekilde akıntı gelmesi ve mastürbasyon yapmam acaba yırtıldı mi ?

  1. Dışarıdan yapılan mastürbasyon sayesinde kızlık zarının yırtılması çok mümkün olmayan bir durumdur Elif Hanım. Muayene sonucunda da yırtılma veya zarar görme belirtisine rastlanmadıysa içiniz rahat olabilir. Gelen şey günlük akıntınız veya regl kanınız olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Joan Of Arc Red Yapay Kızlık Zarı © 2010 - 2018 Kızlık Zarı Kanaması