Kızlık Zarı Dikimi

Yapay Kızlık Zarı Sadece 199 TL

yapay kızlık zarı siparişi

Kızlık Zarı Kanaması Hakkında Merak Edilenler

Kızlık zarı, dış genital bölge ile vajinanın iç kısmının ortasında bulunan ve bilinenin aksine kapalı değil, ortasında delikler bulunan ve damarlardan oluşan bir yapıdır. dışarıdan yapılacak herhangi bir müdahale sonucunda yırtılan damarların kanamasına da kızlık zarı kanaması adı verilir.

Bu makale içerisinde de okurlarımızın kızlık zarı kanaması ile ilgili olarak en çok merak ettikleri konuları detaylı bir şekilde aydınlatmaya çalışacağız.

Kızlık Zarı Kanaması Nedir ?

Kızlık zarı içerisinde minik damarlardan oluşan ve kan dolaşımı sayesinde canlı kalabilen bir yapıdadır. Damarların zorlanma sebebi ile kopması ile birlikte bu yapıda kanama meydana gelir ve bu kızlık zarı kanaması olarak bilinir. Kızlık zarı kanamasının meydana gelebilmesi için olası sebepler şunlardır ;

 • Cinsel ilişki sonrası döl yatağına penisin müdahalesi,
 • Mastürbasyon sırasında iç kısma müdahale,kızlık zarı görüntüsü
 • Genital bölge hastalıkları neticesinde yapılan kontrol müdahaleleri veya ameliyatlar,
 • Kaza neticesinde genital bölgenin hasar görmesi-
 • Uzak doğu sporları, jimnastik gibi ağır sporlarda bacakların fazla bir şekilde açılması,
 • At veya bisiklete binerken yapılan zorlamalar,
 • Temizlik esnasında zorlamalar kızlık zarının bozulma sebepleri arasında gösterile bilmektedir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz maddelerin her biri geçerli sebepler olsa da %98’lik bölümü ilk cinsel deneyim sırasında gerçekleşmektedir.

Kızlık Zarı Kanaması Rengi

Kızlık zarı kanaması rengi açık kırmızı veya pembeye yakın tonlarda görülmektedir. İlişki anında hemen kanama meydana gelmez daha sonra gelirse de kahverengi veya siyaha yakın renk tonlarında da olduğu görülmektedir.

 

Bütün bayanlarda akan kızlık kanının rengi değişkenlik gösterebilir. Örneğin, sırt üzerinde bacaklar açılarak yaşanılan ilk cinsel deneyim sonuckızlık zarı kanaması rengiunda bayan hemen kalkmaz ise akan kan hazneye birikir ve bekleme süresi arttıkça da açık kırmızı olan rengi giderek koyulmaya başlar. İçeride pıhtılaşma olduğu zaman da siyaha yakın renk tonlarında daha koyu bir şekilde ileride düşmeye başlayabilir.

Kızlık Zarı Kanaması Rengi Kahverengi Olur mu ?

Normal şartlar altında pembe veya açık kırmızı renkte olan kızlık zarı kanaması kahverengi de olabilmektedir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi bekleme neticesinde kanın rengi koyulaşacak ve kahverengi tonuna yakın bir renge bürünecektir. Bundan dolayı kahve tonunda gelen kızlık kanında panik yapılmaması gerekmektedir.

Kızlık Zarı Kanaması Miktarı

Bize iletilen soruların arasında kızlık kanaması ne kadar olur şeklinde de bir soru vardır. Bu sorunun cevabı da her bayanda değişken miktarlarda olabileceğidir.

Kızlık zarında esneklik söz konusu ile girilen ilk ilişkide hatta doğum anına kadar herhangi bir kanama meydana gelmkızlık zarı kanaması miktarıeyebilir. Yapısı gereğince zaten ince kılcal damarlardan oluştuğundan dolayı çok büyük kan miktarlarını beklemek de mantıksız olacaktır. Genellikle bir iki damla olarak görülen kızlık zarı kanaması miktarı, bazı bayanlarda ise yarım çay bardağına kadar olabilmektedir.

Akacak kanın miktarını belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesi kızlık zarının yapısıdır. Örneğin kalın bir kızlık zarına sahip bayanın zar içerisindeki damarlar büyük olacağından dolayı akacak kanın miktarı da çok olacaktır. Eğer ki ince ve basit yapıda bir zara sahip ise ya hiç kan akmayacak, ya da çok az miktarda bir iki damla kanın aktığı görülecektir.

Kızlık zarı kanaması miktarının değişkenliğine vereceğimiz bir başka sebep ise bayanın ilişkiye ne kadar hazır olduğudur. Yani bayanın döl yatağı henüz ıslanmamış ve tam olarak açılmamışsa erkek de aceleci davranıp zorlama yaparsa bayan aşırı bir şekilde ağrı duyacak ve fazla da kanama olacaktır. Aslında bu kan sadece kızlık kanı değil, vajina dokusuna verilen tahriş sebebi ile dokulardan akan kandır.

Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Sürer

Kızlık zarı kanaması normal şartlar altında 3-4 dakika kadar sürebilmektedir. Fakat görüleceği süre her bayanda da değişkenlik gösterebilir.

kızlık kanaması ne kadar sürer

Genel olarak 3-4 dakika süren kızlık zarı kanaması kendiliğinden durmaktadır. Bazı durumlarda ise iç kısımdaki dokulara zarar verilmesi veya kızlık zarı içerisindeki damarın büyük olması sebebi ile kanama 1-2 saat hatta 1-2 gün sürebilmektedir. Uzun süren kanamaların neticesinde akan kan da çok ise vakit kaybedilmeden doktor muayenesi olunmalı ve anormal bir durumda ise cerrahi müdahale yapılması gerekmektedir.

Kanama uzun sürer mi diye merak edenlere vereceğimiz cevap %80 oranında uzun sürmeyecek şeklindedir.

Kızlık Zarı Kanaması Nasıl Durdurulur

Öncelikle kanamanın 1-2 gün ara ara olması normal bir durumdur. Çıkan kan miktarının fazla olmaması durumunda kendiliğinden durması beklenmektedir. Fakat hem çok kan akıyor hem de uzun süre devam ettiyse kızlık zarı kanamasını durdurmak için mutlaka jinekolog veya kadın doğum uzmanı doktorlara muayene olmanızı tavsiye etmekteyiz.

Yapılacak ufak bir damar dikim operasyonu neticesinde kızlık kanaması durdurulmaktadır.

Kızlık Zarı Kanaması İlişki Sırasında mı Olur

Bu soru genellikle kızlık zarı ile ilgili sorunu olan bayanlar tarafından bize iletilmektedir. Mastürbasyon veya daha önce kanama olmayan ilişki geçirmiş bayanlar kızlık zarı kanaması ilk ilişkide mi olur şeklinde sorular sorabiliyorlar. Bu sorunun da cevabını verelim.

 • Kadınların %30-50’sinde ilk ilişki sırasında kızlık zarı kanaması olur.
 • Bir çok kızlık zarı normal doğum esnasında bozulmaktadır.
 • Bayanların %30’unda ilk cinsel ilişki sırasında kanama görülmez.

Bundan dolayı ilk gece kızlık zarım kanamadı diye hemen paniğe kapılmamanızı önermekteyiz. Kızlık zarı kanaması hemen mi olur sorusuna olmayabilir şeklinde cevap verebiliriz. Kanamama sebeplerinden de kısaca bahsetmeden önce aşağıdaki videoyu izlemenizi ve devamında sebeplerini okumanızı tavsiye ediyoruz..

Nasıl ki her insanın kaşı, gözü, kulağı, ağzı farklı ise kızlık zarı da her insanda değişken bir yapıdadır. Kızlık zarı esnek bir yapıdaysa ve ortasında yer alan delikli yapı geniş ise, ilk ilişkide kanama beklenemez. Elastik oranı yüksek olan bayanlarda ve demin bahsetmiş olduğumuz yapıdaki bayanlar normal doğum yapana kadar kızlık zarları yırtılmaz ve kanama da olmaz. Bunu anlamak için de mutlaka herhangi bir jinekolog doktora kızlık zarı muayenesine gitmeniz gerekmektedir. Bundan dolayı kanama meydana gelmedi ise bayana kötü bir gözle bakmanız için bir sebep yoktur.

Kalın kenarlı veya septalı yapıda olan kızlık zarlarında ilk ilişkide kanama meydana gelmektedir.

Kızlık zarı ilk ilişkide mutlaka kanar mı isimli daha önce kaleme aldığımız makale içerisinde bu konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kızlık Zarı Kanaması Ağrı Verir mi 

Her zaman bayanlarda oluşacak acı ve ağrı hissi farklıdır. Ağrı ve acı eşiği düşük bayanlarda kızlık zarı bozulması neticesinde ağrı görülebilmektedir. Ağrı eşiği yüksek bayanlarda ise hissedilen bir ağrı olmayacaktır.

Yazımızın üst bölümünde de bahsetmiş olduğumuz bayanın hazır olmaması durumunda yaşanılan ilk deneyim ve kızlık zarı kanaması neticesinde büyük ağrılar duyulur. Bundan dolayı ön sevişme süresi ne kadar uzatılır ve kalitesi artırılırsa bayan o kadar çok ıslanacak, vajina girişi o kadar çok açılacak ve kızlık bozulması neticesinde de hissedilen ağrı miktarı o kadar azalmış olacaktır. Bu konu ile ilgili olarak uzman doktorun aşağıdaki videosunu da izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Kızlık Zarı Kanaması ile Adet Kanaması Nasıl Ayırt Edilir

Kızlık kanı ile adet kanının ayırt edilmesi çok kolaydır.  Kızlık zarı kanaması ile adet kanamasının nasıl ayırt edilebileceğini maddeler halinde açıklayalım.

 • Adet kanaması, rahimde bekleyip dışarıya atıldığından dolayı oldukça koyu bir renktedir, fakat kızlık zarı kanaması beklemeden akacağından dolayı çok koyu değildir.
 • Adet kanının kendine özgü kötü bir kokusu vardır fakat kızlık kanının kokusu bulunmaz, normal kan gibidir.
 • Çarşaf üzerinde adet kanı pütürlü bir yapıda kalır ve bekler, oysa ki kızlık kanı pütürlü yapıda olmaz.
 • Adet kanı içerisinde ufak et parçaları bulunabilir, kızlık kanında bulunmaz.
 • Adet kanında pıhtılaşma olmaz, fakat kızlık kanı pıhtılaşır.

Görüldüğü gibi kızlık zarı kanaması ile adet kanaması arasında bir çok fark bulunduğundan dolayı anlaşılması muhtemel olacaktır.

Sahte Kızlık Zarı Kanaması

Sathe kızlık zarı kanaması, yapay kızlık zarı ismi verilen ürün ile gerçekleşmektedir. sahte kızlık zarı kanamasıBayanın ilişki esnasında alacağı zevk sonucu akan zevk sıvılarını kan rengine dönüştüren bu ürün, normal bekaret kanından ayırt edilememektedir. Yapay kızlık zarı sayfasından sahte kızlık kanaması ile ilgili daha detaylı bilgi alabilir, kullanımı sayfasından da nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

Kızlık zarı ile ilgili sorun yaşamış bayanların en çok tercih etmiş olduğu bekaret hilesi olan sahte kanama, fiyatının uygun olması ve ulaşılabilirliğinin kolay olmasından dolayı dikim yerine geçmiştir.

Kızlık Kanaması İlişki Dışında Gerçekleşir mi ?

Makalemizi hazırladıktan sonra okurlarımızdan gelen istekler doğrultusunda, kızlık kanamasının sadece ilişki ile mi, yoksa başka sebepler ile de olup olmayacağını konusunu eklemeye karar verdik.

Kızlık kanaması cinsel ilişki olmadan da yırtılabilir. Fakat bu olayın gözlenme ihtimali çok çok düşüktür. Genital bölge üzerinde yapılacak olan ameliyatlar, ciddi olarak geçirilen kazalar, uzak doğu sporlarında bacakların normalden fazla açılması kızlık zarının bozulup, kanamanın gerçekleşmesi için birer sebep olabilmektedir. Fakat yeniden belirtelim ki bu çok rastlanan bir durum olmamakla birlikte nadir de olsa gözlenme ihtimali bulunmaktadır.

Halk arasında bilinen bazı yanlışlar vardır. Bunlardan bir tanesi de ata binerken veya bisiklet sürerken kızlık kanamasının olabileceğidir. Bu teknik olarak çok da mümkün görülmemektedir.

Kızlık Kanamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kızlık kanaması olduktan sonra gündelik yaşantınıza devam etmenizde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Spor yapabilir, havuza girebilir, yeniden ilişkiye girebilirsiniz. Fakat damarlar yeni koptuğu için 1-3 gün arasında özellikle toplu kullanım alanlarında dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Ayrıca ilk 3 gün kızlık kanamasının devam etme ihtimali de yüksektir.

AVM gibi herkesin kullandığı klozetlerde, havuzlarda ilk 3 gün durmamanız bazı doktorlar tarafından tavsiye edilmekte olsa bile bazı doktorlar için bunların herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Biz yine de sağlığınıza özen göstererek, bu tarz durumlardan bir müddet uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Ters İlişkide Kızlık Kanaması Olur mu ?

Hayır olmaz. Makat bölümünden girilecek ilişkilerde herhangi bir zar olmadığından dolayı kanama da görülmemektedir. Fakat en pis mikropların barındığı yer olan bağırsakların son bölümü makattan ilişkiye girilirse, yani ters ilişki yaşanırsa hem erkeğin, hem de bayanların ciddi enfeksiyon kapma ihtimali yüksektir. Ayrıca bayanların ilerleyen yaşlarda büyük dışkısını kontrol edememe durumları da söz konusudur.

 

10 Comments

Add a Comment
 1. çok açıklayıcı ve güzel bilgiler vermişiniz. Öncelikle sizlere çok teşekkür ediyorum. Benim merak ettiğim kızlık kanamasının gösterdiği özeliklerin aynısını, sitenizde bahsettiğiniz yapay kızlık zarı da gerçekleştirebilir mi acaba ? Alıp kullandıktan sonra sorun yaşama ihtimalim nedir ? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz lütfen ?

 2. Aklıma takılan bir çok konuyu makalenizin içerisinde açıklamalı bir şekilde yazarak bilgi vermişiniz. Ben makalenize kızlık zarı dikimi araştırması yaparken ulaştım fakat yapay kızlık zarı diye bir ürünü sizin sayenizde tanıdım. Maddi imkansızlıktan dolayı ameliyat olamayıp kara kara düşünürken bu ürün ile beni tanıştırıp, kızlık kanı probleminden beni kurtardığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

  1. Arkadaslar bende alicam gercekten ise yariyormu

 3. Ters ilişki sonucunda kızlık kanaması görüldüğünü bir arkadaşımdan duymuştum. Fakat bunun mümkün olmadığını yazmışınız.

 4. Kızlık kanaması her bayanda illaki görülecek diye bir şey olmadığını siz de yazmışınız. Ben sırf bu yüzden yıllarca eşim tarafından hor görüldüm, aşağılandım hatta benden boşanmayı bile düşünmüştü. Ben evlenene kadar hiç ilişki yaşamadım, ilk eşime teslim oldum ve maalesef kızlık zarım esnek olduğu için kanama meydana gelmedi. Ama olsun Allah her şeyin en iyisini bilir..

 5. Elim ile mastürbasyon yaparken parmağıma hafif on bulaşmış. 1-2 gün de adet olmamama rağmen kanamam oldu. Acaba kızlık zarım bozuldu ve akan şey kızlık kanımıydı? Doktora gitmeye korkuyorum lütfen bana bilgi verebilir misiniz?

 6. Ter ilişki esnasında kızlık zarının bozulup bozulmadığına açıklık getirmişsiniz. Çok saçma, girilen yer ile bozulması beklenilen yerler farklı ki nasıl bozulacak zaten mantıklı olarak düşündüğünüzde.

  1. Bana da ters ilişki sonrası kızlık zarının bozulup bozulmayacağı çok saçma geliyordu ama, az biraz bilgim olduğundan dolayı bir kaç arkadaşım bana bu konuyu danıştı. Bildiklerim hakkında ben de tereddüt ettim açıkçası ve uzmandan bu konuyu öğrenmek istedim Hazar. Fakat sonuç bildiğim gibiymiş, bozulma ihtimali yok. Fakat ters ilişkide süreklilik arz eden konularda bayan ilerleyen dönemlerde ciddi sorunlar ile karşılaşabilir. Ayrıca erkek de bir çok enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalabilmektedir.

 7. Kızlık zarı kanamasının rengi kişiden kişiye göre değişebilir mi acaba? Benim kızlık zarım yırtıldığı zaman açık pembe kan aktı ama arkadaşımın koyu kırmızı kan gelmiş. Bu mümkün mü acaba?

 8. Kızlık zarım yırtıldığı gece bende kanama olmadı. 21 yıllık evliyiz ve hala eşim en ufak tartışmamızda beni suçlar gibi konuşuyor. Ama ben gayet temizdim ve elime erkek eli değmemişti. Bu yapılanın bana haksızlık olduğunu düşünüyorum ve hakkımı öteki dünyada da alacağım. Eşime hakkımı helal etmiyorum. Kızlık kanaması hakkında bir çok defa tartışmamız oldu. Hepsinde de ben haksız çıktım. Ne beni bıraktı gitti, ne de olduğum halimi kabullendi. Doktora gidip kızlık zarı kontrolü yaptırmak o yıllarda oldukça kötü bir şey gibi görünüyordu. Benim gençlere tavsiyem eğer ilk ilişkide kızlık kanaması olmazsa ve kendilerinden de eminlerse mutlaka hemen kızlık muayenesi olmanızdır. Değilse benim gibi hayatınız zindana dönüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kızlık Zarı Dikimi © 2017 Kızlık Zarı Kanaması