Kızlık Zarı Dikimi

Yapay Kızlık Zarı Sadece 199 TL

yapay kızlık zarı siparişi

Kızlık Zarı Çeşitleri ve Görüntüleri

Kızlık zarı, daha önce hiç ilişkiye girmemiş veya vajina bölgesine herhangi bir cisim sokmamış olan hemen hemen bütün bayanlarda bulunan bir yapıdır. Kızlık zarının görünümü bütün bayanlarda kızlık zarı çeşitleri ve yapılarına göre değişkenlik gösterebilir. Her bayanda aynı şekilde olduğunu düşünmek doğru değildir. Bu makalemizde kızlık zarının gerçek görünümü hakkında okurlarımıza bilgi verirken, resim ve videolar ile de detaylı olarak anlatmaya çalışacağız.

kızlık zarı çeşitleri

Kızlık Zarı Çeşitleri (Türleri)

Doktorların kabul etmiş oldukları 10 adet kızlık zarı çeşidi bulunmaktadır. Bunların isimleri şu şekildedir ;

 • Yuvarlak Hymen ( En sık görülen kızlık zarı çeşididir; %95 oranında görülebilir. )
 • Septat Hymen ( Bölmeli tür kızlık zarı )
 • Subseptat Hymen ( Yarı bölmeli tip )
 • Cressent Hymen ( Yarım ay şeklinde olan kızlık zarı çeşidi )
 • Cribriform Hymen ( Kevgir gibi çok delikli kızlık zarı türü )
 • Dentiküler Hymen
 • Fimbrialı Hymen
 • Labial Hymen
 • İmperfore Hymen (Patolojik tip; ameliyat ile açılması gereklidir)
 • Kızlık zarının hiç olmaması. (Bazı bayanlarda doğuştan kızlık zarı hiç oluşmamıştır. )

Şimdi bu kızlık zarı tiplerini daha detaylı olarak resim ve görüntüleri ile birlikte inceleyelim.

kızlık zarı

Yuvarlak Kızlık Zarı (Hymen)

Bayanların %95’ine yakınında en sık görülen kızlık zarı tipi yuvarlar, tıp dilinde anüler veya halka şeklinde isimlendirilen türdür. Bu tipte kızlık zarı görüntüsü döl yatağı girişinin çevresini yuvarlak bir şekilde kaplar ve ortasında da delik bulunmaktadır. Bu delikten adet (regl) kanının kolay bir şekilde akması sağlanır. Girilecek olan ilk ilişkide de yırtılması diğer kızlık zarı çeşitlerine göre kolaydır.

Ortasında bulunan deliğin büyüklüğü bayanlarda farklılık göstermektedir. Bazı bayanlarda çok küçük şekilde delik bulurken, bazı bayanlarda zar çapı çok küçük olup, delik büyüktür.

Yuvarlak Halkalı Kızlık Zarının Görüntüsü

anüler kızlık zarı

Sol tarafta resimde yuvarlak halkalı anüler kızlık zarı çeşidinin görüntüsünü görebilirsiniz. Üst tarafta yer alan küçük delik, idrar deliği iken, aşağıdaki büyük delik çevresinde yer alan halka şeklindeki yapı ise kızlık zarı olarak bilinmektedir.

Doktor kayıtlarına göre bayanlar en çok resimde görülen yuvarlak kızlık zarı yapısına sahiptirler. Bazı kayıtlara göre bayanların % 80’i bazı kayıtlara göre ise % 90’ı bu yapıdaki kızlık zarına sahiptir.

Septat Hymen ( Bölmeli tür kızlık zarı )

Bu tip, ara bölmeli, perdeli, iki bölümlü olarak da isimlendirilmektedir. Yuvarlak tipe benzese de ortasından kızlık zarı ile ikiye ayrılmış türdedir. İlişkilerde en sık acı çekme ve zorlanmalar septat yani bölmeli kızlık zarına sahip bayanlarda görülmektedir. Vajinismus hastalarına bakıldığında genellikle bu tip bir zara sahiptirler.

Cinsel birleşmenin zor olacağından dolayı genellikle evlilikten sonra ufak bir operasyon ile orta bölümdeki bölmeli zar alınır ve daha rahat ilişki yaşanır.

Septat Kızlık Zarı Resmi

bölmeli kızlık zarı tipi

Resimde de görüldüğü gibi yuvarlak kızlık zarı çeşidinde bir tane olan delik bu türde ikiye ayrılmış şekildedir. Yuvarlak türe göre delikler daha ufak olsa da ikisinin birleşimi hemen hemen aynı boyutları bulabilir.

Septat türü bayanlarda oldukça az miktarda görülmektedir. Doktor kayıtlarına göre %1-2 oranında bulunmaktadır.

Bölmeli kızlık zarı çeşidine sahip bayanların adet (regl) dönemleri genellikle ağrılı geçmektedir.

Subseptat Hymen ( Yarı bölmeli tip )

Yarı bölmeli kızlık zarı türü, bölmeli tiplere göre oldukça az görülür. Benzer bir yapıda olsalar bile, birleşme noktasının bir ucu tam yapışık olmadığından dolayı regl dönemlerinde ve ilk cinsel birleşmede çok acı çekilmemektedir.

Yarı Bölmeli Kızlık Zarının Görüntüsü

subseptatGörüldüğü gibi yarı bölmeli de ortada bulunan delik tam olarak ikiye ayrılmamıştır. Üst taraftan uzayan yapı, alt taraf ile tam olarak birleşmemiştir.

Bayanların % 0,5’inde görülen bu kızlık zarı tipi, gözle zor görülmekte olup, doktor muayenelerinde anlaşılmaktadır.

Çevresindeki zar yapısı küçük ise ilk ilişkide hemen bozulmayabilir. Bazı bayanlarda yarı bölmeli zar çeşidinin doğum anına kadar korunduğu bilinmektedir.

Cressent Hymen ( Yarım ay şeklinde olan kızlık zarı çeşidi )

Yarım ay şeklinde de isimlendirilen bu kızlık zarı çeşidinde ortada yer alan delik küçük olup, normal deliğin ortalama yarısı miktarındadır. Bundan dolayı ilk birleşme oldukça ağrılı olur ve genellikle de vajinismus rahatsızlığı gözlenir. Giriş ve çıkışın sağlandığı deliğin küçük olmasından dolayı adet dönemlerinde pis kanın tahliyesi de zor olacağından dolayı ağrı daha fazla olabilmektedir.

Yarım Ay Kızlık Zarı Resmi

Cressent HymenYarım ay kızlık zarı çeşidinin görüntüsünden de görüldüğü gibi, halkalı çeşide göre delik oldukça küçüktür. Zar yapısının daha fazla olmasından dolayı da yırtılması diğer çeşitlere göre daha zordur.

Bu kızlık tipine sahip olan bayanların ilk ilişkilerinden önce ufak bir operasyon ile zar çıkartılır veya kesilerek genişletilir. Bu operasyondan lokal anestezi uygulanacağından dolayı ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bayanlarda görülme oranı oldukça az olan bu çeşidin sıklığı % 1 civarındadır.

Cribriform Hymen ( Kevgir gibi çok delikli kızlık zarı türü )

Çok delikli kızlık zarına sahip olan bayanların vajina girişi tamamen zar ile kaplı olup, zarın üzerinde bir çok ufak delikler bulunmaktadır. Çok çok az rastlanan bu zar çeşidine sahip olan bayanların ilişkiye girmesi acı eşikleri düşük ise imkansıza yakındır.

Çok Delikli Kızlık Zarı Görüntüsü

kevgir modeliResimden de görüldüğü gibi kızlık zarı tamamen girişi kapatmış şekilde olup, arasında çeşitli boyutlarda delikler bulunmaktadır.

Ortada yer alan delikler küçük yapıda ise adet kanının tahliyesi oldukça güç olacağından çok ağrılı regl dönemleri olacaktır.

Görülme sıklığı oldukça az olan çok delikli yapı bayanların %0,5’inde görülür.

Çıplak göz ile veya muayene sırasında görülmesi de mümkündür.

Dentiküler Hymen

Dünya genelinde belki de en az rastlanan kızlık zarı çeşidi olan dentiküler hymen, oldukça ilginç bir yapıdır. Aşağıda yer alan görüntüsünü incelediğiniz zaman ne demek istediğimizi daha net anlayabilirsiniz.

Dentiküler Hymen Görüntüsü

dentiküler hymenGörüldüğü gibi normal kızlık zarının uç kısımları tırtıklı bir hal almıştır. Bundan dolayı da dentiküler tipi tırtıklı kızlık zarı olarak da isimlendirilir.

Tırtıkların da içi boş olduğundan dolayı, bozulmuş kızlık zarı görüntüsüne de benzemektedir ve adet kanının dışarıya akması kolaydır.

Bozulma anı ve adet dönemlerinde diğer tiplere göre hissedilecek ağrı oldukça azdır.

Bayanların % 0,4′ ünün tırtıklı yapıdaki kızlık zarı çeşidine sahip olduğu düşünülmektedir.

Fimbrialı Hymen

Bayanlarda bulunan fallop tüplerinin son kısmına verilen isim olarak bilinen fimbrial yapısına benzediğinden dolayı bu isim ile anılan fimbriali hymen, oldukça az görülen bir kızlık zarı çeşididir.

Fimbrial Kızlık Zarı Görüntüsü

fimbrial kızlık zarı çeşidi

Kızlık zarı görüntüsüne baktığınız zaman görüldüğü gibi, fallop tüplerinin son kısmına oldukça benzemektedir.

Kızlık zarı çeşitleri arasında oldukça nadir görülen bu tür, bayanların % 0,4’ünde görülmektedir.

İlişki anında yırtılması zor olabileceğinden dolayı vajinismus hastalığı görülebilir.

Regl dönemlerinde sancı çekilebilir.

Labial Hymen

Yapı olarak dudağa benzediğinden dolayı, labial hymen, dudak şeklinde olan kızlık zarı çeşidi olarak da bilinmektedir. Halkalı tipe göre ortada yer alan delik oldukça dar ve uzundur. Toplam genişlik diğer tiplere göre daha küçüktür.

Dudak Şeklinde Kızlık Zarı Resmi

labial hymenResimden de görüldüğü gibi yan çevrilmiş dudağa benzeyen kızlık zarı tipi çok sık görülmese de bayanların %2’sinde olduğu düşünülmektedir.

Deliğin küçük olmasından dolayı adet dönemleri çok olmasa da sancılı geçebilmektedir.

Zarın yapısı oldukça geniş bir alanda olduğundan dolayı ilk ilişkide diğer türlere göre daha fazla acı duyulabilir.

Acı eşiğinin düşük olduğu bilinen bayanlar ilk ilişki öncesinde ufak bir ameliyat ile kızlık zarını aldırabilirler.

Zar yapısı büyük olmasına rağmen ince bir yapıya sahip ise ilk birleşmede daha kolay bir şekilde yırtıldığı da görülmektedir.

İmperfore Hymen ( Deliksiz Kızlık Zarı )

Bu kızlık zarı çeşidinde delik bulunmamaktadır. Çok delikli kızlık zarı gibi komple zardan ibaret olsa da hiç delik bulunmadığından dolayı adet görmeye başlayan bayanların kanı dışarıya akamayacağından dolayı mutlaka ameliyat ile tahliye deliğinin açılması gerekmektedir.

Deliksiz Kızlık Zarı Görüntüsü

İmperfore HymenDeliksiz kızlık zarının görüntüsünden de anlaşıldığı gibi vajina içerisine giriş ve çıkışlar tamamen kapalıdır. Bayanların % 0,3’ünde görülen bu yapıya sahip olan bayanların ilişkiye girmeleri de imkansız görülmektedir.

Adet görmeye başladıkları an kan dışarıya tahliye olamayacağından dolayı aşırı bir ağrı duyan bayanlar, doktor muayenesine gittikleri zaman, doktor tarafından kızlık zarı yırtılarak ufak delikler açılır. Bu deliklerden kan dışarıya akar ve bayanlar rahatlar.

Geçirecekleri ameliyat sonunda daha sonra girecekleri ilişkilerde de kızlık zarı kanaması görülebilir. Eğer kızlık zarı tamamen alınırsa, o zaman kanama meydana gelmeyecektir.

Kızlık Zarının Hiç Olmaması

Bazı bayanların doğuştan kızlık zarları hiç olmayabilir. Çok çok nadir görülen bu durumlarda erkekler tarafından sorun çıkartılır ise doktorlar, bayanın kızlık zarının doğuştan olmadığı hakkında bekaret raporu verebilirler.

12 Yorum

Yorum Ekle
 1. Kızlık zarı çeşitleri ile ilgili olarak verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Peki benim hangi kızlık zarına sahip olduğunu öğrenmemin bir yöntemi var mı acaba ?

  1. Kendin kendine ait olan kızlık zarı çeşidini öğrenmen kolay değildir. Ayna karşısına geçip, bazı pozisyonlarda kontrol etsen falan bilemiyorum görebilir misin ama bence pek mümkün değil gibi duruyor. En iyisi bir kadın doğum veya jinekolog uzman doktora giderek muayene yaptırmak diye düşünüyorum.

 2. Esnek bir yapıya sahip olduğumdan dolayı, üniversite yıllarında yaşadığım birlikteliklerde kanamam gelmedi. Yakında evleneceğim doktor kontrolüne gittiğimde daha önce ilişkiye girdiğimi anlamadı ve esnek bir yapısı var doğum yapana kadar bozulmayabilir dedi.

 3. Benım bı sorum olacak ergenlık donemlerınde kendı vajınama yabancı cısım koymuştum. Ama hiç bir zaman kanamam olmadı yanı kızlık zarı denılen yerden kan akmadı acaba giren cismin kalınlıgına baglımıdır yada bozulmusmudur. O zmanlar cok kucuk oldugumdan kızlık zarını pek bılmıyordum. Yardımcı olurmusnz?

 4. Patlak zar resmi de paylaşır mısınız. Ben ilişkiye girdim. Sadece bir kaç damla kan geldi. Kızlık zarımın patlayıp patlamadığını merak ediyorum. Paylaşırsanız ben de kontrol edeceğim.

  1. Esra Hanım, kızlık zarının bozulması neticesinde oluşacak kanama miktarı kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bazı bayanlarda kızlık kanaması sadece bir kaç damla olurken, bazı bayanlarda ise çeyrek veya yarım çay bardağı kadar olabilmektedir. Bundan dolayı, kızlık zarınızın yırtılıp yırtılmadığını mutlaka uzman doktor muayenesi ile tespit ettirmenizi tavsiye ediyoruz.

 5. Merhaba ben erkek arkadaşımla sevişdik penisin başı sadece girdi bir damla kan geldi kızlığım bozulmuş mudur?

  1. Bozulma ihtimali oldukça yüksek hanım efendi.

 6. Ben kızlık zarını daha ince diye hayal ediyordum. Araştırma yaparken canlı çekilmiş bir görüntü izledim. Hayal ettiğim 1-2 milim falandı fakat gördüğüm kızlık zarı çeşidi 1 santime yakındı. Yani tahmin ettiğimin neredeyse 5-10 katı. Her bayanda bu şekilde midir, yoksa ben mi hasbel kader öyle bir şeye denk geldim ? Eğer o kadar kalın ise kızlık zarı yırtılırken bayanların baya acı çekmesi lazım.

  1. Kızlık zarı sandığınız kadar kalın değildir Emre Bey. Tabi çeşitleri mevcut olsa da kalın kızlık zarı yapısına sahip bayan sayısı oldukça azdır. Yırtılması esnasında ise çoğu bayan bozulduğunu anlamaz bile.

 7. mrb kızlık zarımın bozulup bozulmadıgını nasıl anlayabilirim ilişkiye girmedim ama cok korkum var bu konuda yardımcı olur musunuz daha detaylı resim görebilir miyim

 8. Bir çok site içerisinde kızlık zarı çeşitleri yazı olarak anlatılmış. Yazı ile ne kadar anlayabiliriz ki? Siz resimleri ile birlikte yayınlamışsınız. Kaliteli bir içerik oluşturduğunuz için teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Joan Of Arc Red Yapay Kızlık Zarı © 2010 - 2018 Kızlık Zarı Kanaması